Sanat Yönetmeni
  • 0232 425 21 44Bizi Arayın!

  • info@izmirturkdunyasi.gov.tr Bize Yazın!

Sanat Yönetmeni

ŞAVK KIRÇİÇEK

1980 yılında İstanbul’ da doğdu. Orta ve lise öğrenimini Ankara’ da tamamladı.

Müzik çalışmalarına lise yıllarında TRT Ankara Radyosu’ nda Şef Vedat Kaptan Yurdakul ile başladı. Türk Müziği nazariyatı ve repertuvarı üzerine eğitim alan Şavk Kırçiçek, 1996 yılında başladığı orkestra solistliği ile yurt içi ve yurt dışında birçok festival ve organizasyonlarda yer aldı.

1997 yılında Prof. Dr. Hasan UÇARSU ile klasik müzik ve konservatuvar hazırlık çalışmalarına başladı. 1998 yılında “Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü, Etnomüzikoloji ve Folklor Anabilim Dalı” nı dereceyle kazandı ve 2002 yılında bölümünü dereceyle bitirdi. Konservatuvar yıllarında Prof. Dr. Türev BERKİ ile armoni, müzik kuramları ve form, Prof. Dr. Ertuğrul BAYRAKTARKATAL ile klasik armoni ve Prof. Dr. İlhan BARAN ile tonal müzik ve caz armonisi çalıştı.

1999 yılında Rahmi Oruç Güvenç yönetimindeki Tümata ile “Müzikle Terapi” üzerine araştırma projesi hazırladı.

2002-2004 yılları arasında London School of Public Relations ( Halka İlişkiler ve İletişim ) programını başarıyla tamamladı.

2004 yılında Ankara Çağdaş Drama Derneği' nden "Yaratcı Drama" eğitimi alarak; 3-6 yaş arası çocuklarla "Yaratıcı Drama ile Müzik Eğitimi" üzerine çalışmalar yaptı.

2004 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu’ nda ses sanatçısı olarak göreve başladı. Ankara’ da görev yaptığı süre içerisinde,  “Türk Dünyası Müzik Topluluğu& Cavit Tebrizli” ve “Orta Asya’ dan Anadolu’ ya Türkü Yolu” albümlerinde çalıştı ve solist olarak görev yaptı. 2004-2015 yılları arasında Türk Dünyası Coğrafyası ve Avrupa ülkelerinde bir çok konserler vermiş ve ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.

2015 yılında İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu’ nda solist olarak görevlendirilmiştir. Aralık 2017 tarihi itibariyle Sanat Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.