TOPLULUK
  • 0232 425 21 44Bizi Arayın!

  • info@izmirturkdunyasi.gov.tr Bize Yazın!

TOPLULUK

İZMİR DEVLET TÜRK DÜNYASI DANS VE MÜZİK TOPLULUĞU

 

Topluluğumuz, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ ne bağlı olarak, 08.11.2008 tarihinde Bakanımız Sn. Ertuğrul GÜNAY' ın onayı ile çalışmalarına başlamıştır. Topluluğumuz Şavk Eryürek' in sanat yönetmenliğinde çalışmalarını sürdürmektedir. Türk Dünyası Coğrafyasının müziklerinin ve danslarının, yurt içi ve yurt dışında tanıtılmasını ve geniş kitlelere ulaştırılmasını amaçlamaktadır. Topluluğumuz, Anadolu, Kerkük, Musul, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Harezm, Doğu Türkistan-Uygur, Türkmenistan, Kaşkay, Tataristan, Kırım, Nogay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Çuvaşistan, Başkortistan, Tuva, Hakasya, Saha, Yakutistan, Altay, Gagauzya, Karaçay-Balkar, Karaçay-Kumuk, Karaçay-Malkar, Rumeli ve Balkanlar'ın geleneksel müzik ve danslarını sergilemektedir.

Topluluğumuz Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Gagauzya, Makedonya, ABD, Almanya, Fransa, Avusturya da verdiği konserlerle ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.

Topluluğumuz konser provalarını 848. Sokak No:46 3. Beyler Kemeraltı / Konak adresinde sürdürmekte olup, periyodik konserlerini Bornova Kültür ve Sanat Merkezi/İzmir adresinde gerçekleştirmektedir.